Zásadité minerály, zásaditá směs

Čemu se říká zásaditá směs?

Definice: Zásaditá směs je směs minerálů, které obsahují zásadité minerální látky.

Mezi zásadité minerály patří vápník, hořčík, sodík, draslík, železo.

Zásadité minerální látky najdeme také v bylinkách, koření, ovoci, zelenině. Vybrala jsem pro Vás náhodně některé zdroje zásaditých minerálních látek podle knihy Ing. Jiřího Janči-Stopové prvky a kovy života v přírodě, skryté léčivé síly v našem okolí.

V čem najdeme zásadité minerály?

Vápník je obsažený např v:

Bedrník, celík zlatobýl, fazolové lusky, lněné semínko, mateřídouška, přeslička, řebříček, zeměžluč, bazalka, kmín,

Bylinářské koště a zásaditá směs na odkyselení organismu

libeček, brambory, hrášek, květák, zelí, čekanka, červená řepa, citróny, pomeranče, …

Hořčík:

Baldrián, čekanka, heřmánek, jitrocel, chmel, levandule, máta, meduňka, pelyněk, řebříček, sléz, zeměžluč, cibule, majoránka, brambory, hrášek, květák, mrkev, červená řepa, broskve…

Sodík:

Borůvka, bříza, celík zlatobýl, heřmánek, hořec, fazolové lusky, jitrocel, maceška, ostropestřec, pelyněk, přeslička, rozmarýn, pampeliška, šípek, anýz, bazalka, libeček, tymián, brambory, fazolové lusky, kapusta růžičková, mrkev, pórek, čekanka, červená řepa, citróny

Draslík:

Kozlík, bříza, fazolové lusky, hořec, máta, pelyněk, popenec, přeslička, pampeliška, světlík, cibule, majoránka,

Léčivé bylinky sedmikrásky

brambory, fazole, kedlubna, mrkev, pórek, broskve, citróny, hrozny, jablka, pomeranče, švestky

Železo:

Anýz, bedrník, celík zlatobýl, heřmánek, chaluha bublinatka, jitrocel, kontryhel, levandule, libeček, měsíček, pelyněk, řebříček, pampeliška, šípek, zeměžluč, anýz, fenykl, kmín, majoránka, hrášek, kapusta růžičková, mrkev, červená řepa, broskve, pomeranče, švestky

Co se děje tam, kde chybí zásaditá směs minerálů?

Tam, kde chybí zásaditá směs minerálů, tam dochází k tomu, že je organismus překyselený. Záměrně uvádím „zásaditá směs“, protože minerální látky musí být podávány v určitém poměru minerálů. Podávání např. vápníku bez hořčíku, může vyvolat další zdravotní problémy, se kterými jsme v dobré víře nepočítali. Je tedy nezbytně nutné užívat zásaditou směs minerálů, aby se předešlo potížím vzniklým z nedostatku některého z minerálů.

A proč je tedy tak důležité, abychom používali ve stravě zásadité minerály ve formě zásadité směsi? Zásaditou směsí minerálů zde myslím pestrou stravu, která se skládá z bylinek a potravin, obsahujících zásadité minerální látky. Podívejte se na Rady Bylináře Karla, kde najdete spoustu informací.

Co způsobuje překyselení organismu?

Překyselení organismu umožňuje vznik a rozvoj různých nemocí, které jsme si pojmenovali civilizační nemoci. Naši

Pampeliška čistí tělo

předci, kteří žili více v souladu s přírodou a stravovali se zdravěji než my, spoustu dnešních chorob, postihujících celou lidskou populaci, vůbec neznali.

Problém s překyselením organismu ale není tak jednoduchý, aby ho mohlo vyřešit jen pár porcí zásadotvorné zeleniny za týden. Překyselení organismu vyvolává kromě nesprávně zvolené stravy také stres, málo ( nebo moc) pohybu, kouření, naše chování jako je závist, vztek, nenávist, sobectví apod.

Zkuste se kromě změny stravovacích návyků ještě zamyslet nad svým chováním a jednáním… Domnívám se, že zpravidla na první pohled, lze rozeznat kyselého člověka od zásadového neboli zásaditého člověka. Poznáte to podle chování i vizáže. Kyselý člověk se různě klátí, nepostojí, zásaditý člověk má pevný postoj…

Čím odkyselíme organismus?

Pro urychlení celého mechanismu odkyselení organismu můžeme použít také např. bylinný čaj odkyselující čistící –Bylinářské koště. Bylinářské koště „vymete“ všechny nečistoty z těla ven. Dále zásadité minerály ve „správném“ poměru jsou v Zásadité směsi MINERALY, což je sypká směs na přípravu zásaditého ochuceného nápoje. V Zásadité směsi MINERALY LINIE je ještě kromě zásaditých minerálů vápník, hořčík, sodík a draslík také vláknina z akácie a vitamíny skupiny „B“. Zásaditá směs MINERALY VITAL je minerální směs obohacena o vitamíny a stopové prvky.

Další podrobnější informace a e-shop najdete na stránkách Zentrichovy apatyky.