Léčivé účinky čokolády

Čokoláda a zásaditá směs jsou mlsná a zdravá varianta hubnutí
Zásaditá směs a hořká čokoláda obsahují minerály a vitamíny „B

Léčivé účinky čokolády

 

 

 

 

Víte, že čokoláda je zdravá?

Víte, že můžete hubnout s čokoládou a zásaditou směsí?

Víte, že čokoholik je závislák na čokoládě?

Čokoláda je potravina, kterou někteří považují za nezdravou, jiní naopak za léčivou. Pravdu mají obě skupiny. Záleží totiž na kvalitě a spořádaném množství. Nejvíce čokolády spořádají Švýcaři, Holanďané a Belgičané, celkem asi 11 kg na osobu za rok.

Kakaovým bobům, ze kterých se vyrábí čokoláda, se říká „potrava bohů“.  Čokoláda je směsí kakaa a kakaového másla, ke kterým se přidává cukr, vanilka a příchutě, jako je např. Zásaditá směs MINERALY LINIE na odkyselení organismu a hubnutí. Čokoláda je světu známa již přes 2400 let. Čokoláda se ve Střední Americe, odkud pochází, používala jako lék pro oslabené pacienty, při horečce, astmatu, popíjely ji ženy při potížích v těhotenství a při porodu. Pod pojmem čokoláda v tomto případě myslíme nápoj, protože v tuhé formě, je čokoláda používána až od roku 1847.

Jak může mít čokoláda léčivé účinky?

V čokoládě bylo doposud objeveno na 300 chemicky identifikovaných látek. Čokoláda obsahuje antioxidanty, vitamin C, E a selen, které pomáhají předcházet poškození buněk, způsobené degenerativním onemocněním -nemoci srdce, mrtvice, infarkt a rakovina. V čokoládě jsou také minerály: vápník, hořčík, draslík, fosfor a železo, patřící do zásadité směsi používané při překyselení organismu, vitamíny B1,B2,PP a E a vláknina. Čokoláda má antidepresivní účinky, působí na centrální nervový systém a posiluje mozek, povzbuzuje organismus, zlepšuje náladu, snižuje tlak, někdy zmírňuje migrénu, rozšiřuje cévy, má diuretické účinky, působí jako afrodiziakum. Čokoláda díky svým ochranným účinkům oddaluje stárnutí, pomáhá při hubnutí a stresu, zvyšuje imunitu a nezvyšuje cholesterol. Tyto léčivé účinky jsou přisuzovány pouze kvalitní hořké čokoládě.

Čokoládové pralinky se Zásaditou směsí jsou chutné a zároveň napomáhají hubnutí

Čokoládové pralinky jsou bonbony plněné nějakou dobrotou: oříšky, ovocem, koňakem a dokonce i bylinkami. Některé cukrárny si zpracovávají pralinky podle svých receptur.  V cukrárně Saint Tropez v Praze se ručně vyrábí čokoládové pralinky se Zásaditou směsí MINERALY LINIE. V pralinkách se sloučily a zesílily léčivé účinky hořké čokolády, která napomáhá k hubnutí, se Zásaditou směsí MINERALY LINIE, používané také na hubnutí.  Zásaditá směs se používá na odkyselení organismu, dodává zásadité minerály, vitamíny „B“ a vlákninu. Tři pralinky se Zásaditou směsí MINERALY LINIE jsou doporučenou denní dávkou, která je ideální pro „zdravé a mlsné“ hubnutí.

Zásaditou směs MINERALY LINIE si koupíte v  E-shopu Zentrichova apatyka, pro pralinky se Zásaditou směsí si skočte do cukrárny ve Vodičkově ulici, teda jestli je tam ještě mají…